Blog > SturmFIX – zabezpiecz dachówkę przed gwałtownym wiatrem

3 czerwca 2013

SturmFIX – zabezpiecz dachówkę przed gwałtownym wiatrem

Po ponad półrocznym okresie jesienno-zimowym, wreszcie nadeszła wiosna. Słońce, grill, rower i szereg innych form wypoczynku na świeżym powietrzu. Co tu dużo mówić… jest pięknie. Niestety, oprócz tych przyjemnych momentów, wiosną i latem musimy spodziewać się także zjawisk mniej przyjaznych, a nawet niebezpiecznych (choć często spektakularnych i pięknych przy okazji). Jednym z nich są gwałtowne burze, które często są przyczyną znacznych zniszczeń zabudowań. Ceramiczne pokrycia dachów, choć ciężkie i solidne, nie zawsze wytrzymują silne podmuchy wiatru, co zapewne nieraz widzieliście w wiadomościach lub nawet odczuliście na własnej skórze. Jak chronić dachówkę przed wyjątkowo silnymi podmuchami?

Schemat mocowanie SturmFIX 2 Spinka_SturmFix - ghb.pl - materiały budowlaneRozwiązaniem jest system montażu SturmFIX firmy Wienerberger, przeznaczony dla dachówek Koramic. Polega on na montowaniu dwóch dachówek przy użyciu jednej spinki. Zastosowanie nowoczesnych i niezwykle solidnych spinek mocujących sprawia, że kosztowne naprawy dachu nam nie grożą i będziemy mogli po prostu czuć się w swoim domu bezpiecznie i komfortowo.

Spinki SturmFIX można wykorzystać do następujących modeli marki Koramic: Renesansowa Alegra 9, Renesansowa Alegra 12, Marsylka Mondo 11, Holenderka Cavus 14, Romańska Karthago 14 oraz Płaska Actua 10. Co ciekawe, do wszystkich wymienionych powyżej produktów, stosuje się ten sam model spinki. Zgodzimy się, że znacznie ułatwia to sprawę zarówno wykonawcom jak i dystrybutorom.

Spinki SturmFIX są oczywiście dostępne w hurtowniach materiałów budowlanych sieci GHB. Znajdź najbliższy skład i zapytaj o cenę.

Etapy mocowania dachówki SturmFIX
Poniżej niemieckojęzyczny film prezentujący rozwiązanie SturmFIX. Znajomość języka naszych zachodznich sąsiadów nie jest konieczna, aby zrozumieć sposób działania systemu. Polecamy.Facebook