Blog > Płyty bitumiczne – trwałe pokrycie w dobrej cenie…

17 czerwca 2013

Płyty bitumiczne – trwałe pokrycie w dobrej cenie…

Rynek budowlany dostarcza w dzisiejszych czasach ogromne ilości rozmaitych produktów. Różnorodność pokryć dachowych też jest spora i tak naprawdę każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla swoich potrzeb i budżetu. Pokrycia ceramiczne, betonowe, gonty, blachodachówka czy też wreszcie faliste płyty bitumiczne, którym za chwilę przyjrzymy się nieco bliżej.

Płyty bitumiczne są wytwarzane z włókien celulozowych lub organicznych nasyconych bitumem. Stosując metodę prasowania w wysokiej temperaturze, nadaje się im falisty kształt, a następnie tnie na odcinki.

Charakteryzują się przede wszystkim małą wagą (metr kwadratowy pokrycia waży około 3,5 kg). Sprawdzają się zarówno jako pokrycie dachowe jak i okładzina elewacyjna w różnego typu obiektach budowlanych takich jak np.,  garaże, budynki przemysłowe, domy jednorodzinne.

Płyty bitumiczne są odporne na działanie grzybów i agresywnych związków chemicznych, a ich sprężystość i elastyczność sprawiają, że się nie kruszą i nie ulegają procesom gnicia i utleniania. Ponadto cechują się wysoką szczelnością. Po 24 godzinach całkowitego zanurzenia w wodzie nasiąkają w 2-6%.

Płyty faliste można stosować zarówno na dachach płaskich, jak i spadzistych i łukowych. Oprócz wykonywania wspomnianych wcześniej pokryć dachowych i okładzin elewacyjnych, kapitalnie sprawdzają się przy renowacji już istniejących dachów. Ze względu na niewielki ciężar, nie stanowią dużego obciążenia konstrukcji dachu i można je montować na starym pokryciu (np. na papie, płytach cementowo-azbestowych). Płyty faliste można wykorzystać także jako podłoże pod dachówki ceramiczne lub cementowe w zastępstwie pełnego deskowania z papą.

Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w w faliste płyty bitumiczne masz idealną okazję. Do 29 czerwca, w hurtowniach budowlanych sieci GHB w całej Polsce, trwa promocja na płytę bitumiczną Guttanit W11. Zapytaj o szczegóły w najbliższym składzie GHB, więcej o produkcie tutaj.

Płyty bitumiczne Guttanit W11 GHB.PL - materiały budowlaneFacebook