Blog > O oszczędzaniu na materiałach budowlanych… i nie tylko – wywiad z Szymonem Hebdą

24 października 2014

O oszczędzaniu na materiałach budowlanych… i nie tylko – wywiad z Szymonem Hebdą

Witamy w drugiej części cyklu, w ramach którego prezentujemy rozmowy z przedstawicielami składów budowlanych GHB (kampania „Poznajmy się”).

Naszym drugim gościem był Pan Szymon Hebda, właściciel hurtowni budowlanej SZAN w miejscowości Chełmek (woj. małopolskie). Rozmawialiśmy m.in. o oszczędzaniu na materiałach budowlanych, aktualnych promocjach w składzie i jakości produktów na polskim rynku.

 

Szymon Hebda - Szan Chełmek GHB - zarządZapraszamy do  przeczytania rozmowy lub odsłuchania wersji audio.


GHB.PL: Witam Panie Szymonie.

Szymon Hebda: Dzień dobry, witam.

GHB.PL: Od kiedy firma Szan funkcjonuje na rynku i dlaczego wybór padł właśnie na branżę budowlaną?

Szymon Hebda: Firmę założyliśmy w 2001 roku. Wywodzimy się właściwie z usług budowlanych. Mój tata, który jest teraz głównym odbiorcą składu, wykonuje pokrycia dachowe. Razem doszliśmy do wniosku, że należałoby otworzyć hurtownię w Chełmku i tak się stało, rozpoczęliśmy handel materiałami budowlanymi.

GHB.PL: Czyli inspiracja wyszła z rodziny?

Szymon Hebda: Tak, inspiracja wyszła z rodziny. Tak jak wspomniałem, tata wciągnął mnie w usługi budowlane. Kiedy zaczęliśmy szukać w okolicy dobrego składu budowlanego, okazało się, że w Chełmku w tym czasie nie można było kupić nawet cementu. Doszliśmy do wniosku, że pora pomóc naszym klientom także w tym temacie.

GHB.PL: Czy zaopatrzenie hurtowni obejmuje materiały na każdy etap budowy czy też prac wykończeniowych, czy może specjalizujecie się w jakiejś konkretnej grupie asortymentowej?

Szymon Hebda: Na ten moment jesteśmy w stanie zapewnić wszystko na każdy etap budowy. Wyjątkiem jest beton, ale nad tym też pracujemy. Poza tym, oferujemy wszystko „od fundamentów po dach” , wykończenia wnętrz, farby, płytki, elektryka – kompleksowy asortyment.

GHB.PL: Ok, czyli niezależnie od tego jakie prace budowlane czy też wykończeniowe planujemy, w hurtowni Szan znajdziemy wszystko, co może się przydać… a co Pana zdaniem sprawia, że mimo wszechobecnych wielkich marketów budowlanych, klienci wciąż lubią robić zakupy w bardziej (nazwijmy to) „tradycyjnych” składach, takich jak „Szan” i inne hurtownie sieci GHB?

Szymon Hebda: Wydaje mi się, że jest to indywidualne podejście do klienta, którego raczej próżno szukać w marketach. Zawsze staramy się pomóc klientowi, doradzić. W tej kwestii mniejsze hurtownie wygrywają.

GHB.PL: A propos klientów. Chciałbym zapytać o ich częsty dylemat. Budowa i remont to kosztowne przedsięwzięcia, dlatego często podczas zakupu materiałów szukamy oszczędności. Proszę doradzić naszym słuchaczom, gdzie ewentualnie można pozwolić sobie na cięcie kosztów, a gdzie niższa cena jest równoznaczna z kiepską jakością i na dłuższą metę może przynieść jeszcze większe wydatki?

Szymon Hebda: Zależy jaki etap budowy czy remontu rozpatrujemy. Gdzieniegdzie można oszczędzić, ale trzeba wziąć pod uwagę oczekiwania klienta. Podam przykład pokryć dachowych z blachy. Wybór w tym asortymencie jest ogromny. Pytanie czy klient chce mieć gwarancję 10 lat i po tym czasie znowu myśleć o remoncie, czy woli wybrać lepszą blachę, zapłacić więcej i mieć spokój na 30 lat. Wszystko zależy od oczekiwań. Generalnie cięcie kosztów to ciężki temat.

GHB.PL: Czyli cena przekłada się na jakość i żeby mieć produkt lepszej jakości, trzeba jednak trochę więcej wyłożyć.

Szymon Hebda: Dokładnie, na tym to polega.

GHB.PL: W poprzedniej rozmowie z Panem Jankiem Pawłowskim z hurtowni GHB w Barlinku, padł wniosek, że najlepszą weryfikacją jakości poszczególnych wyrobów, nie są certyfikaty, karty produktu, znaki jakości itp., ale informacja zwrotna od zadowolonych lub niezadowolonych klientów. Czy zgadza się Pani z tą opinią?

Szymon Hebda: Jestem tego samego zdania. Klienci, którzy do nas trafiają zawsze mają jakąś informację od kolegi, znajomego, czy też wykonawcy. Od nich właśnie dowiadują się o jakości danych produktów. Tak zwana poczta pantoflowa. Jeden od drugiego czerpie informacje. Klient przychodzi już z gotowym zapytaniem o konkretny produkt i nie pyta o certyfikaty, znaki jakości itd.

GHB.PL: Z jakich promocji/ofert specjalnych mogą aktualnie skorzystać klienci Państwa hurtowni?

Szymon Hebda: W rewelacyjnej cenie mamy płytkę dachową Creaton New Stonit. Produkt jest teraz na topie. Jest to płaska płytka, którą można kłaść na elewacje i dach. Oprócz tego bardzo mocno „siedzimy” w Atlasie. Ocieplenia, tynki – też mamy w bardzo dobrych cenach. Jak najbardziej zapraszamy. Po szczegóły odsyłamy na stronę internetową.

GHB.PL: Przez lata działalności składu Szan na pewno przytrafiło się Panu, albo innym członkom załogi, coś dziwnego/niezwykłego. Proszę przytoczyć jakąś ciekawą anegdotkę z życia hurtowni, coś zabawnego lub niecodziennego, co często Państwo wspominają.

Szymon Hebda: Pytając personel o jakąś ciekawą historię, przytoczono mi sytuację, kiedy zawitał do nas dość specyficzny klient. Gdy zorientował się, że „na sprzedaży” jest sama płeć piękna, powiedział wprost, że nie jest w stanie nic u nas kupić, bo kobiety nadają się tylko do sprzedaży gumki do majtek w pasmanterii. Widząc same Panie, facet nie wiedział co poczynić.

GHB.PL: Kurcze, spodziewałem się nieco innej puenty  🙂 Myślałem, że ze względu na urodę Pań nie mógł skupić się na zakupach.

Szymon Hebda: Tak, chyba to go poraziło, facet nie wiedział, co ma zrobić 🙂 Takie dziwne sytuacje też się u nas zdarzają

GHB.PL: Na koniec proszę powiedzieć naszym słuchaczom / czytelnikom, dlaczego warto wpaść na zakupy właśnie do składu Szan w Chełmku..

Szymon Hebda: No cóż, zapraszam do odwiedzenia naszej firmy i zapoznania się z naszą ofertą. Na pewno chętnie doradzimy we wszystkich kwestiach związanych z wyborem, ceną oraz warunkami dostaw asortymentu. Krótko i zwięźle. Serdecznie zapraszamy. Na pewno będą Państwo fachowo obsłużeni przez naszych pracowników.

GHB.PL: Panie Szymonie, bardzo dziękuję za rozmowę, a naszych czytelników zapraszam do odwiedzenia strony internetowej hurtowni Szan. Adres to: szan.com.pl

 

WERSJA AUDIO

UWAGA!!! Rozmowy odbywają się on-line. Na niektóre zakłócenia nie mamy wpływu i jakość nagrań nie jest idealna, ale oczywiście wystarczająca do komfortowego odsłuchu.

http://youtu.be/DyQAixLCiso

 

Może Cię zainteresować:
ZOBACZ PROFIL I OFERTY HURTOWNI SZAN
SŁÓW KILKA O HURTOWNI SZAN (woj. małopolskie)
POZNAJ ZAŁOGĘ HURTOWNI SZAN
AKTUALNE PROMOCJE – HURTOWNIA BUD. SZANFacebook