Blog > Płytki ceglane – ceglany urok szybciej i taniej

3 kwietnia 2015

Płytki ceglane – ceglany urok szybciej i taniej

Płytki ceglane są piękne i praktyczne. Jeśli jesteś zainteresowany tego typu materiałem masz dwie opcje: nowe płytki imitujące cegłę lub płytki  powstające z cegieł rozbiórkowych.

płytki ceglane - ghb.pl - materiały budowlanePłytki ceglane to nic innego, jak cegła pokrojona na plastry o grubości ok. 1-2 cm. W efekcie do pokrycia powierzchni 1m2, wliczając spoiny, potrzebujemy około 50 płytek.

Gama wyrobów imitujących cegłę jest szeroka. Producenci prześcigają się w tworzeniu interesujących faktur i stosowaniu nowych kolorów. Oprócz płytek frontowych, dostępne są płytki narożne, które dopełniają złudzenie prawdziwego muru. Płytki imitujące cegłę produkują między innymi: Cerrad, CRH Klinkier, Lode, Roben i Wienerberger i oczywiście możecie zakupić je w hurtowniach budowlanych GHB.płytki ceglane_2 - ghb.pl - materiały budowlane

cegła rozbiórkowa - ghb.pl - mat. budowlaneInną, bardziej kosztowną opcją dla wszystkich fanów ceglanego uroku są płytki wykonane z cegły rozbiórkowej. Aby uzyskać płytkę, cegłę kroi się na 3 części, z których najcenniejsza jest warstwa licowa, głównie z uwagi na kolorystykę. Płytki tego typu nie należą do tanich. Powinniśmy liczyć się z kosztem do 200 zł/m2. Warto poszperać na aukcjach internetowych, by znaleźć najbardziej atrakcyjnie oferty.

Płytki ceglane mocowane są do zagruntowanej ściany za pomocą zaprawy do klinkieru. Sam montaż jest więc stosunkowo tani.Facebook