Blog > Nowoczesność i natura – dom z zieloną fasadą we Frohnleiten

15 lipca 2015

Nowoczesność i natura – dom z zieloną fasadą we Frohnleiten

Symbioza „ciężkich”, nowoczesnych form z romantyczną aurą naturalnego piękna , jest możliwa. Do tego wygląda spektakularnie. Przyglądamy się bliżej niezwykłemu domowi w austriackim Frohnleiten.

Dom z zieloną fasadą we Frohnleiten - ghb.pl - mat.budowlane1Green Facade House, budynek zaprojektowany przez Weichlbauer Ortis Architects, zgrabnie komponuje się nie tylko z otaczającymi okolicę górami i lasami, ale także z sąsiednimi budynkami o tradycyjnym, górskim charakterze.

Dom z zieloną fasadą we Frohnleiten - ghb.pl - mat.budowlane14Bryła domu przypomina budowlę z prostopadłościennych klocków, której nowoczesny charakter podkreślają dość nietypowe elementy zewnętrzne, takie jak schody prowadzące donikąd, czy małe okna, pełniące funkcje poręczy.

Dom z zieloną fasadą we Frohnleiten - ghb.pl - mat.budowlane3Jak udało się „utopić” tę osobliwą konstrukcję w zielonym krajobrazie Frohnleiten? To proste. Stosując jeszcze więcej zieleni, w postaci trawy syntetycznej na elewacji domu. Efekt jest niezwykły, co widać na załączonych zdjęciach (fotografie pochodzą ze strony pracowni Weichlbauer Ortis Architects).

 

 

Dom z zieloną fasadą – GaleriaFacebook