Blog > Markizy z zasilaniem solarnym – komfortowo i skutecznie

20 sierpnia 2015

Markizy z zasilaniem solarnym – komfortowo i skutecznie

Czy w Twoim domu są pomieszczenia szczególnie narażone na nagrzewanie przez promienie słoneczne? Klimatyzacja to za duże koszty, a elektryczny wiatraczek nie przynosi oczekiwanych efektów? Prawdopodobnie markizy będą rozwiązaniem, którego szukasz. Dziś przyjrzymy się produktom, które nie tylko zatrzymują promienie słoneczne, ale także wykorzystują ich energię do ładowania własnych akumulatorów. Mowa oczywiście o zdalnie sterowanych markizach z zasilaniem solarnym.

Markizy z zasilaniem solarnym1 - ghb_pl O markizach słów kilka…

Żaluzje oraz rolety montowane na oknach od strony pomieszczenia chronią przed promieniami słonecznymi. Nie są jednak tak skuteczne w kwestii ochrony przed nadmiernym nagrzewaniem pomieszczenia. W tej roli zdecydowanie lepiej sprawdzają się właśnie zewnętrzne markizy. Dlaczego?

Markizy są wykonane ze specjalnej, odpornej na czynniki atmosferyczne siateczki (do wyboru są różne kolory), która odbija promienie słoneczne zanim w ogóle dotrą do szyby. Rozwiązanie chroni pomieszczenie przed nadmiernym nagrzaniem, zachowując jednocześnie odpowiednią Markizy z zasilaniem solarnym2 - ghb_plprzejrzystość okien. Możemy bez problemu obserwować co dzieje się na zewnątrz, a pomieszczenie nie jest zaciemnione. Markizy dodatkowo stanowią ochronę przed szkodliwym oddziaływaniem promieni UV i refleksów świetlnych. Rozwiązanie można stosować zarówno w oknach pionowych, jak i oknach montowanych w dachach skośnych i płaskich.

Ze względu na typ sterowania, markizy możemy podzielić na:
– manualne,
– sterowane zdalnie z zasilaniem elektrycznym,
– sterowanie zdalne z zasilaniem solarnym.

Skupimy się teraz na trzecim wariancie, który świetnie łączy skuteczność działania z komfortem obsługi oraz ekologiczną technologią.

Markizy z zasilaniem solarnym

Markizy z zasilaniem solarnym3 - ghb_plMarkizy z zasilaniem solarnym, jak łatwo się domyślić, czerpią energię z akumulatorów słonecznych. Automatycznie rozwijają / zwijają się adekwatnie do stopnia nasłonecznienia. Inteligenty system sterowania składa się z panelu fotowoltaicznego, który w połączenie z układem elektronicznym pełni rolę czujnika i reaguje na promienie słoneczne. Kiedy nasłonecznienie jest duże, markiza samoczynnie opuszcza się, zapewniając pomieszczeniu ochronę przed nagrzewaniem. Kiedy za oknem jest pochmurno, markiza zwija się, aby wpuścić do wnętrza więcej naturalnego światła. Oczywiście nie musimy całkowicie polegać na funkcji auto. Procesy zwijania i rozwijania możemy regulować manualnie, za pomocą pilota. Najczęściej posiadamy też możliwość zaprogramowania w jakich godzinach markiza ma się rozwijać i zwijać.

Jednymi z najpopularniejszych producentów markiz okiennych, w tym modeli zasilanych solarnie, są firmy Fakro oraz Velux, których produkty zakupicie w składach GHB.

Zapraszamy! 🙂

ZNAJDŹ NAJBLIŻSZĄ HURTOWNIĘ SIECI GHB

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą FAKRO i VELUX:

FAKRO – markizy – info
VELUX – markizy – info

Ciekawy filmik o działaniu markiz z zasilaniem solarnym FAKRO

 Facebook