Blog > Hurtownia Janex – związek Barlinka z Berlinem a materiały budowlane

15 września 2014

Hurtownia Janex – związek Barlinka z Berlinem a materiały budowlane

Właściciel hurtowni budowlanej Janex, pan Jan Pawłowski, w kilku zdaniach opowiada o swoim mieście i  jego położeniu, które znacząco wpłynęło na biznes, który prowadzi. Polecamy.

 

Janex Barlinek - hurtownie bud. ghb - rynekBarlinek to prawie piętnastotysięczne miasto,  w woj. zachodniopomorskim.

Niektórzy mówią, że jest turystyczną perełką, ja myślę, że jest miastem przemysłowym. Ulokowane tutaj zakłady: Barlinek S.A.(branża drzewna), HACON Sp. z o.o., METPOL Holding Zremb Gorzów, CAPARO (branża metalowa), Silikaty Barlinek (jak w nazwie), GASPOL (branża gazowa), firmy transportowe z taborem ponad czterystu ciężarówek i wiele, wiele innych podmiotów dają zatrudnienie mieszkańcom miasta i okolicznych miejscowości.

Przed 1945 rokiem miasto miało niemiecką nazwę Berlinchen, a krótko po II Janex Barlinek - hurtownie bud. ghb - fontannawojnie nazywało się Berlinek. Prócz ówczesnej przynależności terytorialnej nic go z “dużym” Berlinem nie łączyło. Tak było do 1989 roku. Z czasem jednak bliskie sąsiedztwo pozwoliło na rozwój obydwu miast. Przy sporym udziale naszych barlineckich “turystów”, Berlin otrzymał obecny wygląd i dzięki nim funkcjonuje do dziś. Zyskał również Barlinek, bo ci sami “turyści” zarobione tam pieniądze inwestowali w remonty mieszkań i budowę nowych domów. To właśnie dla nich w 1988 roku powstała nasza firma.

Zaczęliśmy od działalności transportowej, po drodze był też przerób złomu, a później sprzedaż stali zbrojeniowej, kształtowej, konstrukcyjnej i wreszcie materiały budowlane. Tak jest do dziś.

Z Grupą GHB Bydgoszcz poznaliśmy się ponad 10 lat temu dzięki ówczesnemu Przedstawicielowi Regionalnemu. Jak w każdym związku były chwile dobre i mniej dobre. Lata 2007-2008 były dla nas czasem próby. To wtedy był największy problem z dostępnością towarów i wtedy ceny były najwyższe. O sukcesie lub porażce decydowały dziewczyny w biurze GHB. Chyba nas trochę lubiły, bo towar z opóźnieniem, ale dojeżdżał.

Dzięki Grupie powiększamy grono zadowolonych klientów, kondycja naszej firmy jest niezła. Wypłacamy się nie najgorzej, inwestujemy w środki ruchome i trwałe. Utrzymujemy stały poziomu zatrudnienia. W tym roku powstała nowa ciepła hala magazynowa o kubaturze ponad 4000m3. Aktualnie na ukończeniu jest nowa powierzchnia biurowo-handlowa o powierzchni prawie 400m2.

Tak wytrwaliśmy do dziś i dalej jesteśmy razem. Mam nadzieję, że do końca.

Może Cię zainteresować:
ZOBACZ PROFIL I OFERTY HURTOWNI JANEX
POZNAJ EKIPĘ ZE SKŁADU JANEX
ODWIEDŹ STRONĘ HURTOWNIFacebook