Blog > Dachówka Orea 9 – nowoczesna elegancja na dachu i elewacji

5 listopada 2015

Dachówka Orea 9 – nowoczesna elegancja na dachu i elewacji

Szukasz dobrego pokrycia dachowego? A może efektownej elewacji? Cenisz sobie nowoczesność, minimalizm i elegancję? Koniecznie rozważ zakup wielkoformatowej dachówki ceramicznej Koramic Orea 9, produkowanej przez firmę Wienerberger. Duży format (47,0cm x 30,5cm), płaskie krawędzie, wyraźne linie podziału i ciekawa kolorystyka sprawiają, że dachówka na prawdę robi wrażenie. Poniżej kilka najważniejszych informacji o Orea 9.

Technologia produkcji
Dachówkę Orea 9 wytwarza się w specjalnym procesie technologicznym. Każda sztuka jest wypalana w oddzielnej formie, czego rezultatem jest niezwykła gładkość i trwałość dachówki.

Zastosowanie
Orea 9 najlepiej prezentuje się na dachach o nieskomplikowanej połaci, np. dwuspadowych. Dzięki delikatnej, niemalże niewidocznej fakturze i dużych wymiarach, pokrycie wydaje się lekkie, nawet kiedy użyjemy dachówek w ciemnym kolorze. Warto wiedzieć, że nowy produkt Wienerberger świetnie sprawdza się także jako elewacja budynku.

Kolorystyka i dodatki
Pokrycie dachu to nie tylko dachówka. Pełny sukces estetyczny byłby ciężki do osiągnięcia bez odpowiednich dodatków i doboru właściwego koloru. Tutaj też producent nie zawiódł.

Orea 9 jest dostępna z pełną gamą dodatków ceramicznych. Co więcej, dzięki dostępności dachówki połówkowej oraz połówkowych dachówek szczytowych, można układać połać na dwa sposoby: tradycyjnie oraz w ułożeniu mijankowym, z przesunięciem o połowę w kolejnych rzędach.

Do wyboru mamy trzy kolory dachówki: szara angoba, antracytowa matowa angoba oraz naturalna czerwień. Widoczne na obrazkach poniżej.

 

Jeżeli obawiasz się, że ciemne odcienie Orea 9 po latach wyblakną, uspokajamy. Angoba jest natryskiwana na powierzchnię dachówek, jeszcze zanim trafią do pieca. Podczas procesu wypalania spieka się z ceramiczną powierzchnią, zyskując odporność na działanie promieni UV.

Montaż
Ze względu na duży wymiary Orea 9 (47,0cm x 30,5cm) oraz zamki, charakterystyczne dla dachówek zakładkowych, montaż pokrycia jest prostszy i zajmuje mniej czasu. Dzięki dwóm zbiegającym się ze sobą krawędziom (górnej i bocznej lewej) zamki kolejnych dachówek „zazębiają” się, przez co uzyskuje się wyjątkowo szczelne i spójne pokrycie.

Gdzie kupić?
Po zakup dachówek Orea 9, zapraszamy do składów budowlanych GHB. W naszych hurtowniach znajdziecie również inne, niezbędne do właściwego wykonania pokrycia,  produkty z oferty akcesoriów technicznych Koramic, np. membrany paroprzepuszczalne, taśmy wentylacyjne i uszczelniające, produkty mocujące oraz zapewniające bezpieczeństwo.

Znajdź najbliższą hurtownię i zapytaj o dachówkę

Ulotki dotyczące produktu
Informacje ogólne
Karta techniczna
AkcesoriaOSTATNIE POSTY

Facebook