Blog > Co przyniesie nowy rok? Ceny materiałów budowlanych wzrosną?

17 grudnia 2014

Co przyniesie nowy rok? Ceny materiałów budowlanych wzrosną?

Wielkimi krokami zbliża się nowy rok 2015. Jaki będzie dla inwestorów? Czy czekają nas większe wydatki? Zapytaliśmy o zdanie pana Wojtka Pieńkowskiego (hurtownia GHB Magbud Darłowo).

Wojtek Pieńkowski - Magbud Darłowo - hurtownie budowlane GHBCo Pana zdaniem przyniesie inwestorom nadchodzący nowy rok. Czy ceny materiałów będą rosły?

Bardzo duża konkurenacja na rynku materiałów budowlanych sprawia, że ich ceny są niskie w stosunku do lat poprzednich. Obserwujemy stabilność cen wielu materiałów, ale niepokoi nas spadająca jakość niektórych z nich. Zatem wydaje się, że część wyrobów po prostu musi podrożeć aby zatrzymać degradację jakości. Nie wiadomo też jak długo utrzymają się niskie ceny paliw, przekładające się na tańszy transport.

Patrząc oczami inwestorów, należy zauważyć, że zgodnie z wytycznymi Komisji Nadzoru Finansowego od przyszłego roku bank nie pożyczy na mieszkanie więcej niż 90 % jego wartości. Inwestor musi posiadać aż 10% wymaganej kwoty, a jak wiadomo, dla wielu osoób obowiązujące od tego roku 5% stanowiło spory kłopot. Może to nieco spowolnić ten sektor rynku. Z kolei uzyskanie kredytu na budowę domu warunkowane jest posiadaniem działki, która może być traktowana jako wkład własny. Potrzebne jest jeszcze pozwolenie na budowę, które zostanie zastąpione zgłoszeniem. I ten fakt z pewnością będzie pozytywnie oddziaływał na liczbę inwestycji budowlanych w przyszłym roku.


Może zainteresować Cię również:

Ekspert GHB radzi: Mat. budowlane – czy zimą jest taniej?

Ekspert GHB radzi: Czy koszty ocieplenia budynków wzrosną?

Ekspert GHB radzi: Jakie kołki do mocowania styropianu najlepiej stosować?

Ekspert GHB radzi: Jak skutecznie przemalować ciemną ścianę na biało?Facebook