Blog > Apartament w starej kotłowni – czyli funkcjonalne 15m2

14 maja 2015

Apartament w starej kotłowni – czyli funkcjonalne 15m2

Ceglany budynek w San Francisco, będący kiedyś częścią miejscowej pralni (mieściła się w nim kotłownia), za sprawą kreatywności projektantki Christi Azevedo zyskał zupełnie nowy oblicze. Na powierzchni 15m2 udało się stworzyć przytulny apartament, ze wszystkim, co do życia niezbędne. Christi nazwała go po prostu Brick House (dom z cegły).

Brick House_2 - front - ghb.pl - mat. budowlaneParterowa część budynku ma ok 8,6m2 i obejmuje kuchnię, pokój dzienny z kanapą, stołem i stoliczkiem kawowym. Do domu wchodzimy przez duże szklane drzwi, w sąsiedztwie których znajdują się dwa okna, więc naturalnego światła na pewno nie zabraknie. Na drugi poziom prowadzą drabinkowe schodki. Znajdziemy tam pojemną szafę w postaci zabudowanej wnęki. Tuż obok mieści się mała łazienka z toaletą, umywalką, wiszącą metalową szafeczką oraz baterią prysznicową. W podłodze łazienki zamontowano odpływ, co sprawia, że pomieszczenie spełnia jednocześnie funkcje kabiny prysznicowej.

Jak się już pewnie domyślacie, na piętrze mieści się również sypialnia, apartament w starej kotłowni - sypialniapomieszczenie przez wielu uważane za najważniejsze w całym domu/mieszkaniu. Tutaj też nie ma się do czego przyczepić. Do sypialni prowadzi szklana kładeczka. Na ścianie i suficie umieszczono okna, zapewniające pomieszczeniu dopływ naturalnego światła. Łóżko jest duże i bez wątpienia nada się zarówno do porządnego wypoczynku jak i innych przyjemnych czynności, którym chętnie oddajemy się w sypialniach. W zagłówkach umieszczono dodatkowo schowki, których przy małym metrażu nigdy za wiele. Sypialnia jest jednym z najprzyjemniejszych miejsc do nadrabiania zaległości czytelniczych, a Christi nie zapomniała o półeczkach na książki oraz nocnych lampkach.

Nadal uważasz, że mały metraż wyklucza funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni? Wyraź swoje zdanie komentując poniżej.

***Uwaga! Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony christiazevedo.com, a ich autorem jest Cesar Rubio.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.Facebook